HAKKIMIZDA

1969 yılından beri hep aynı güven…

Faaliyetlerine 1969 yılında başlayan PERFLEX, Türkiye’de otomotiv sektörüne hizmet veren en köklü üreticilerinden biridir. Cam rüzgarlıkları alanında bünyesinde en fazla çeşidi bulunduran ve kalitesinden asla ödün vermeyen PERFLEX, Türkiye ve yurtdışı pazarına verdiği hizmetlerden dolayı en çok bilinen markalardan olmuştur ve Türkiye’de cam rüzgarlığına ismini veren marka haline gelmiştir. 

Gururla şunu söyleyebiliriz ki, günümüzde, aracına cam rüzgarlığı satın almak isteyen tüketici, tedarikçisinden cam rüzgarlığı istemek yerine “aracıma PERFLEX var mı” diye sorgulamaktadır.

2015 yılına gelindiğinde üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliği bakımından köklü bir değişikliğe giden PERFLEX, cam rüzgarlıklarının yanı sıra, Port Bagaj, Direksiyon kılıfı ve 3D olarak bilinen araca özel havuzlu oto paspas üretimine başlamıştır. Ayrıca tek model olarak üretimine başlamış olduğumuz port bagajlarımız bugün toplam 4 farklı model ve 3 farklı renk ile ürün gamımıza dahil olmuştur.

Tüm ürünlerimizin kalıplarında olduğu gibi paspas kalıplarımız da kendi bünyemizde tasarlanıp geliştirilmiştir. Günümüz itibariyle 210 üzerinde farklı araç ve modeline uygun çeşide ulaşılmış ve günden güne yapılan geliştirmelerle bu sayı artmaya devam etmektedir.

2018 yılına gelindiğinde ise ürün gamımıza araca özel oto brandası dahil olmuştur. Ürün hammaddesi olarak PVC ve tekstil kumaştan daha dayanıklı olan Polietilen tercih edilmiştir.

2019 yılına gelindiğinde ise ürün gamımızda yer alan port bagajlar montajında kullanılan ara atkı ve oluksuz ara barlar, imal ettiğimiz ürünlerin arasına katılmıştır.

Amacımız; sektöründe lider Perflex olarak, ilerleyen yıllarda otomotiv alanında yeni ürünler yaratma konusunda üstümüze düşen görevi, yepyeni adımlar atarak ve sektörün dışa bağımlılığı azaltarak fazlasıyla yerine getirmektir.